1.    Zgłaszanie projektów w terminie do 17 grudnia 2023 r.

  • e-mailem (skan podpisanego formularza): Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • lub drogą pocztową – na adres:

     Polskie Towarzystwo Logistyczne
     ul. Estkowskiego 6
     61-755 Poznań

Uwaga: Zgodnie z regulaminem konkursu zgłoszenia należy dokonywać na formularzu zgłoszenia (link do formularza) podpisane przez osobę upoważnioną w KRS do reprezentacji firmy/organizacji.

2.    Informacja o wynikach oceny I etapu i zaproszenie do przesłania opisów projektów zakwalifikowanych do II etapu zostaną przesłane do osób wskazanych w formularzu zgłoszenia – do 15 stycznia 2024 r.

3. Zakwalifikowane projekty do II etapu będą wymagać opisu projektu (link do formularza) i przesłanie go adres PTL w terminie do 20 marca 2024 r. e-mailem lub drogą pocztową (na adres jak w pkt 1.)

4.    Powiadomienie laureatów konkursu o przyznanych nagrodach – do 15 kwietnia 2024 r.

5.    Data, miejsce i forma wręczenia nagrody zostaną ustalone w terminie późniejszym.

Szanowni Państwo, 

Zapraszamy do zgłaszania projektów dotyczących praktycznego wdrożenia w polskich warunkach innowacyjnych technologii, nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych lub unikatowych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych, które w istotny sposób wspierają konkurencyjność rynkową tych przedsiębiorstw, łańcuchów dostaw lub całych sieci, a także realizują ideę „zrównoważonego rozwoju”.

Zgłoszenia projektów przyjmujemy do 17 grudnia 2023.

Uprzejmie prosimy o zapoznanie się z terminarzem Konkursu w zakładce poniżej.

Obowiązuje aktualny regulamin, który można znaleźć na stronie głównej strony PTL w zakładce „Regulamin” oraz pod linkiem: REGULAMIN

Dokładny termin, miejsce i forma ceremonii ogłoszenia wyników oraz prezentacji zwycięskiego projektu zostaną ustalone w terminie późniejszym.

Polskie Towarzystwo Logistyczne jest członkiem European Logistics Association (ELA). Laureat Nagrody Polskiego Towarzystwa Logistycznego 2023 będzie miał możliwość ubiegania się w międzynarodowym konkursie o Nagrodę Europejskego Towarzystwa Logistycznego 2024 (ELA AWARD 2024).

Zapraszamy do składania wniosków!

REGULAMIN KONKURSU O NAGRODĘ POLSKIEGO TOWARZYSTWA LOGISTYCZNEGO

 

1.     Przesłanki organizacji konkursu
1)    Organizacja konkursu, ocena i przyznanie nagrody leży w wyłącznych kompetencjach Polskiego Towarzystwa Logistycznego.
2)    Organizując konkurs o „Nagrodę PTL”, Polskie Towarzystwo Logistyczne pragnie podkreślić wyjątkowe znaczenie logistyki we współczesnej gospodarce.
3)    Poprzez nagradzanie (a także wyróżnianie) oryginalnych projektów dotyczących praktycznego wdrożenia w warunkach polskich innowacyjnych technologii, nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych lub unikatowych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych, które w istotny sposób wspierają konkurencyjność rynkową tych przedsiębiorstw (łańcuchów dostaw lub sieci), a także realizują ideę „zrównoważonego rozwoju”.
4)    Cykliczna organizacja konkursu ma przede wszystkim przyczynić się do szerokiej   popularyzacji tych rozwiązań oraz aktywizacji, integracji, a także promocji środowiska logistycznego w Polsce.

2.    Nagroda
1)    Polskie Towarzystwo Logistyczne ustanawia i przyznaje Nagrodę PTL.
2)    Nagroda główna składa się z nagrody rzeczowej w formie statuetki i dyplomu.
3)    Polskiemu Towarzystwu Logistycznemu przysługuje dodatkowe prawo przyznania wyróżnień innym uczestnikom konkursu.
4)    Data, miejsce i forma ceremonii wręczenia nagrody i wyróżnień jest ustalana każdorazowo przez Zarząd.
5)    Zwycięzca konkursu i/albo wyróżnione firmy zostaną poinformowane o ich przyznaniu najpóźniej na 10 dni przed wyznaczonym terminem ceremonii wręczenia nagród.
6)    Zwycięzca konkursu uzyskuje również możliwość wzięcia udziału w europejskim konkursie organizowanym przez European Logistics Association (ELA AWARD)

3.    Zasady uczestnictwa
1)    O Nagrodę PTL mogą ubiegać się przedsiębiorstwa zarejestrowane na terenie Rzeczpospolitej Polskiej.
2)    Zgłaszany projekt powinny dotyczyć wdrażania innowacyjnych technologii lub nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych, a także innych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych, przy bezwzględnym wymogu zrealizowania go w praktyce. Zakończenie wdrożenia nastąpiło w trakcie dwóch ostatnich lat kalendarzowych poprzedzających rok edycji konkursu, lub w roku edycji konkursu, o ile możliwe będzie określenie efektów wdrożenia.
3)    Nie dopuszcza się prac teoretycznych oraz opisów zamiaru realizacji.

4.    Warunki i terminy zgłaszania projektów
1)    Terminarz konkursu jest ogłaszany każdorazowo na stronie internetowej PTL oraz portalu logistyka.net.pl, a informacja o konkursie jest dodatkowo zamieszczana w 5 (lub 6) numerze czasopisma LOGISTYKA w roku poprzedzającym rozstrzygnięcie konkursu.
2)    Załącznikiem do terminarza są formularze: zgłoszenia (I etap) oraz opisu (II etap) projektu. Są one również udostępniane na stronie internetowej PTL.

Opis przedstawiany jest w dwóch etapach: formalnym i merytorycznym.

I etap konkursu wymaga przedstawienia krótkiej formalnej informacji o zrealizowanym projekcie, która obejmuje:

  • tytuł projektu i jego cel,
  • informacje kontaktowe do przedsiębiorstwa i osób zgłaszających projekt
  • okres realizacji,
  • krótką charakterystykę istoty projektu,
  • krótką charakterystykę efektów projektu w podziale na aspekty: ekonomiczne, środowiskowe oraz społeczne.

Jednocześnie, na tym etapie wymagana są oświadczenia dotyczące zgody na udzielanie dodatkowych niezbędnych informacji, publikacji w czasopiśmie LOGISTYKA oraz prezentacji projektu w uzgodnionym terminie i formie.
Do przedstawienia ww. informacji służy „Formularz zgłoszenia projektu”.

Opis projektu przedkładany w II etapie konkursu (podlegający ocenie merytorycznej) musi przedstawiać:

  • informacje o wykonawcach i autorach projektu
  • przesłanki podjęcia projektu,
  • główne cele projektu,
  • zakres prac/etapy projektu,
  • przyjętą metodykę realizacji,
  • koszty wdrożenia,
  • efekty/ przewidywane efekty wdrożenia.

5.    Ocena projektów
1)    We wstępnej ocenie projektów zgłoszonych w I etapie biorą udział wszyscy członkowie Zarządu. Celem oceny jest stwierdzenie, czy podmiot zgłaszający projekt jest uprawniony do udziału w konkursie oraz czy tematyka i zakres projektu są formalnie zgodne z przyjętymi założeniami i kryteriami konkursu.
2)    Ocena projektów dopuszczonych do II etapu ma charakter merytoryczny i jest prowadzona przez trzyosobowe Jury wyłaniane każdorazowo przez Zarząd PTL ze swojego grona.
3)    Jury ocenia projekty zakwalifikowane do II etapu według następujących kryteriów:

  • istota i zawartość projektu,
  • praktyczno-teoretyczna atrakcyjność celu projektu,
  • kompletność opisu projektu (zakres i czytelność),
  • innowacyjność projektu, jego poziom złożoności i aktualność rozwiązania
  • efekty projektu w zrównoważonym podziale (ekonomiczne, środowiskowe, społeczne, 
  • ekspozycja korzyści logistycznych,
  • potencjał upowszechnienia projektu oraz jego uniwersalność zastosowania w szerszym aspekcie rozwiązań logistycznych/ łańcuchach dostaw.

4)    W sytuacji występowania konfliktu interesów, członek Zarządu, który się w niej znalazł lub może znaleźć w związku z konkursem, jest wyłączany zarówno z oceny wstępnej (etap I) jak i z udziału w Jury dla dokonania oceny merytorycznej (etap II).
5)    Obrady Zarządu i Jury konkursowego są niejawne.
6)    Decyzje Zarządu i Jury są ostateczne i nie podlegają odwołaniu ani zaskarżeniu.

 

Pliki do pobrania:

docxFormularz opisu projektu zgłoszonego do I etapu konkursu na Nagrodę PTL 2023

docxFormularz opisu projektu zakwalifikowanego do II etapu konkursu na Nagrodę PTL 2023

docxRegulamin Konkursu o Nagrodę PTL 2023

1998 – ABB Daimler-Benz Transportation Sp. z o.o. za wdrożenie koncepcji systemu logistycznego opartej na integracji wewnętrznego łańcucha dostaw

2000 – FM Logistics za szczególne osiągnięcia w rozwoju usług logistycznych w Polsce oraz PROTIM Sp. z o.o. za opracowanie i wdrożenie automatycznego systemu transportu balonów szklanych z Huty Szkła do Fabryki Żarówek w Philips Lighting Poland SA w Pile

2001 - Philips Lighting Poland i Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu (Katedra Technologii Informacyjnych) za wdrożenie Systemu Obsługi Zamówień poprzez Internet ,,e-Max’’ 

2002 - Wielkopolska Giełda Rolno – Ogrodnicza SA – za wdrożenie nowatorskiego systemu logistycznego w dystrybucji produktów rolno – ogrodniczych ułatwiającego firmom MSP współpracę z rynkiem 

2004 - Jeronimo Martins Dystrybucja – za projekt „Wdrożenie etykiety logistycznej według standardu EAN.UCC w łańcuchu dostaw JMD”

2006 - KOMFORT SA – za projekt „Informatycznego systemu wsparcia obsługi sieciowego handlu detalicznego; 

2008 - Zakłady Chemiczne LUBOŃ Sp. z o.o. w Luboniu - za udaną próbę rewitalizacji niewykorzystywanych w ostatnich latach terenów poprzemysłowych, tworząc na nich Park Przemysłowy i Naukowo-Technologiczny Luboń

2010 – STANMET sp. z .o.o. za projekt pt. „QRS – usługa zarządzania systemem bezpiecznego użytkowania i serwisowania regałów magazynowych wysokiego składowania”

2012 – NEUCA S.A. za projekt pt. „Koordynacja procesów transportowych w spółkach grupy kapitałowej Neuca S.A. w oparciu o koncepcję zrównoważonego rozwoju”

2014 – ONNINEN sp. z o.o. za projekt pt. „Opracowanie modelu symulacji łańcucha dostaw”

2016 – Bałtycki Terminal Kontenerowy sp. z o.o. za projekt pt.: "T-Scale Intermodal - Platforma do wymiany informacji w transporcie intermodalnym"

2018 – HADATAP Sp. z o.o. za projekt "Wdrożenie systemu identyfikacji cystern kolejowych GK ORLEN S.A. oraz zewnętrznych operatorów bocznic przy wykorzystaniu technologii RFID"

2020 - VITRONIC Machine Vision Polska Sp. z o.o. za projekt "Automatyzacja skanowania oraz rejestrowania Multi-kodów dzięki systemowi AUTO – ID ‘COMBO-SNAP’ u jednej z czołowych firm kurierskich w Polsce"

2021 - Speedmail Sp. z o.o. - wyróżnienie za projekt „Wprowadzenie śledzenia online doręczania listów”

2022 - Polska Unia Transportu / Snarto Sp. z o.o. - za projekt „Inteligentna platforma logistyczna Snarto wyposażona w eCMR"

Nagroda ELA jest jedną z najważniejszych europejskich nagród logistycznych, zaś firmy europejskie chętnie zgłaszają się do konkursu, poddając ocenie międzynarodowego Jury swoje najnowsze istotne projekty logistyczne. W konkursie wielokrotnie brały udział polskie przedsiębiorstwa, które były laureatami Nagrody logistycznej Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

Szczegóły tegorocznego wydarzenia oraz historia tej nagrody, a także przegląd poprzednich ceremonii jej wręczenia, dostępne są na stronie European Logistics Association: https://www.elalog.eu/ w zakładce AWARDS.


Konkursy o nagrodę Europejskiego Towarzystwa Logistycznego – ELA Award organizowane są corocznie w kilku kategoriach:

ELA Award for Project of the year – najlepszy projekt logistyczny wybierany przez Jury konkursowe powołane przez ELA.

ELA Award for the Best presentation of the year – nagroda publiczności przyznawana za najlepszą prezentacje podczas gali przedstawiającej wszystkie wyróżnione projekty.

ELA Award for the proffesional of the year – nagroda dla osobowości logistycznej roku.

 

Aktualnie Polskie Towarzystwo Logistyczne korzysta z prawa do nominacji projektów logistycznych będących laureatami Nagrody PTL do konkursu ELA Award for Project of the year, oczywiście z szansami w kategorii "ELA Award for the Best presentation of the year".

Back to top