Firma Speedmail, niezależny operator pocztowy, została uhonorowana w tegorocznej edycji prestiżowego konkursu o nagrodę Polskiego Towarzystwa Logistycznego za projekt „Wprowadzenie śledzenia online doręczania listów”, dzięki któremu operator daje możliwość monitorowania każdego rodzaju nadanej przesyłki. Wyróżniony projekt został zaprezentowany przez prezesa spółki – Janusza Konopkę podczas gali Polskiego Kongresu Logistycznego eLOGISTICS 2021.

 

Do konkursu, który odbył się już po raz czternasty, można było zgłaszać projekty dotyczące wdrażania innowacyjnych technologii lub nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych, a także innych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych. Projekt musiał zostać zrealizowany w praktyce, a jego wdrożenie zakończone między 2019 a 2020 rokiem. W dwóch etapach konkursu jury oceniało m.in. przebieg prac wdrożeniowych, innowacyjność rozwiązania oraz efekty projektu.


- Cieszymy się, że jury doceniło pracę naszego zespołu. W Speedmail od początku stawiamy na nowatorskie rozwiąazania logistyczne i technologie. Jako pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie wprowadziliśmy śledzenie każdego rodzaju przesyłki, nawet listów zwykłych i korespondencji marketingowej. Przyczyną podjęcia nowego projektu była chęć ciągłego rozwoju i bycia liderem na rynku. Dzięki monitoringowi online nasza praca jest bardziej efektywna, przesyłki bezpieczniejsze, a proces ich doręczania bardziej skuteczny – tłumaczy Janusz Konopka, prezes Speedmail.

Wyróżniony projekt był realizowany od marca 2019 roku, kiedy rozpoczęto prace badawczo-rozwojowe, do sierpnia 2020 roku, kiedy zakończono wdrażać nowy system we wszystkich oddziałach. Dzięki monitoringowi GPS on-line operator ma możliwość nadzorowania procesu doręczeń w czasie rzeczywistym oraz narzędzie do tego, by lepiej rozplanowywać trasy i czas pracy listonoszy. Klienci zyskali natomiast lepszy wgląd w to, na jakim etapie doręczenia znajduje się ich przesyłka oraz dostęp do dokładniejszych raportów z wykonania usługi.

 

Back to top