Serdecznie zapraszamy do udziału w Forum Kobiet w Logistyce, które odbędzie się w dniach 3-5 czerwca 2024 r. już po raz dwunasty, tym razem w formie konferencji międzynarodowej. Żyjemy w globalnym świecie i jako społeczność kobiet w logistyce stanowimy silną grupę w branży logistycznej nie tylko w Polsce, ale też w innych krajach i na innych kontynentach. Hasłem przewodnim konferencji jest IMPROVISUS, które to ma symbolizować obecne czasy: nieprzewidywalne, nieoczekiwane i nagłe. Po raz pierwszy na Forum Kobiet w Logistyce przewidziano także udział naukowczyń ze świata akademickiego. Polskie Towarzystwo Logistyczne pełni podczas Forum zaszczytną rolę Patrona Merytorycznego. 


W załącznikach znajdziecie Państwo:

- pdfinformację o dotychczasowych konferencjach oraz zawartej w nich idei

- pdfzaproszenie do udziału w wystąpieniach (call for paper)

- docxformularz rejestracyjny do udziału w części naukowej Forum


Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami Wydarzenia na stronie internetowej: www.kobietywlogistyce.pl

Organizacja France Supply Chain we współpracy z Międzynarodowym Stowarzyszeniem Badań nad Logistyką i Zarządzaniem Łańcuchem Dostaw (AIRL-SCM) ogłasza konkurs na najlepszy artykuł naukowy na temat zrównoważonego łańcucha dostaw.

ELA Online to seria wydarzeń online w języku angielskim, zorganizowanych przez jednego z członków European Logistics Association, poświęconych praktycznym tematom związanym z branżą logistyki. Wydarzenia te są dostępne dla innych organizacji członkowskich, promując w ten sposób możliwość współpracy ponad granicami. Zapraszamy na kolejne wydarzenie w ramach ELA online, zorganizowane przez SLA – Słoweńskie Stowarzyszenie Logistyczne.

Szanowni Państwo!


Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzymy zdrowia, szczęścia, spokoju, otwartości na drugiego człowieka oraz satysfakcji z wykonywanej pracy,
a w Nowym Roku samych ciekawych i rozwijających wydarzeń i projektów!

 Zarząd Polskiego Towarzystwa Logistycznego


System celny NAFEZA wraz z platformą CargoX, służącą do przesyłania dokumentów przy pomocy technologii blockchain, zostały nagrodzone prestiżową nagrodą ELA Awards, wręczaną corocznie przez Europejskie Stowarzyszenie Logistyczne.

Polskie Towarzystwo Logistyczne zachęca do udziału w WEBINARIUM rekomendowanym przez European Logistics Association
pt. THE CITY LOGISTICS CHALLENGE.
Spotkanie odbędzie się 14 grudnia 2023 r. o godzinie 18:00 - 20:00.

Ponad 10 tysięcy zwiedzających i stu wystawców brało udział w Targach Taropak 2023, a niemal 200 wystawców z ponad 30 krajów w Targach POLAGRA 2023. Z zaproszenia do udziału w tych wydarzeniach skorzystała przedstawicielka Polskiego Towarzystwa Logistycznego.

12 grudnia w Paryżu odbędzie się uroczysta prezentacja finalistów ELA Awards i wręczenie nagród.

Nagrody ELA Awards, przyznawane przez Europejskie Stowarzyszenie Logistyczne (ELA), stały się jedną z najbardziej prestiżowych i najważniejszych europejskich nagród logistycznych. Zdobycie tego cennego wyróżnienia jest traktowane przez całe środowisko branżowe jako wyjątkowe osiągnięcie.

Podczas XII Międzynarodowej Konferencji Naukowo-Technicznej Systemy Logistyczne - Teoria i Praktyka (LSTP2023), która odbyła się w dniach 3-5 września 2023 roku w Warszawie (Józefów), miało miejsce niezwykle istotne wydarzenia, jakim był międzynarodowy panel dyskusyjny nt. efektywnej energetycznie logistyce miejskiej („Energy-efficient city Logistics”).

Szanowni Państwo, 

Zapraszamy do zgłaszania projektów dotyczących praktycznego wdrożenia w polskich warunkach innowacyjnych technologii, nowoczesnych rozwiązań organizacyjnych lub unikatowych rozwiązań nakierowanych na usprawnienia procesów logistycznych, które w istotny sposób wspierają konkurencyjność rynkową tych przedsiębiorstw, łańcuchów dostaw lub całych sieci, a także realizują ideę „zrównoważonego rozwoju”.

Zgłoszenia projektów przyjmujemy do 17 grudnia 2023.

Wydział Transportu Politechniki Warszawskiej organizuje 3-5 września 2023 roku konferencję Systemy Logistyczne - Teoria i Praktyka. Polskie Towarzystwo Logistyczne objęło to wydarzenie patronatem honorowym.

Back to top