System celny NAFEZA wraz z platformą CargoX, służącą do przesyłania dokumentów przy pomocy technologii blockchain, zostały nagrodzone prestiżową nagrodą ELA Awards, wręczaną corocznie przez Europejskie Stowarzyszenie Logistyczne.

Integracja systemu celnego opracowanego przez MTS z platformą CargoX umożliwia firmom przekazywanie dokumentów i weryfikację ich tożsamości przy użyciu w pełni neutralnego, zdecentralizowanego i wysoce bezpiecznego środowiska informatycznego. System, który wspiera importerów, eksporterów i spedytorów, pozwala na znaczne oszczędności czasu i pieniędzy, zapewniając jednocześnie stały wzrost dochodów sektora publicznego (13% tylko w pierwszym roku funkcjonowania systemu). Z rozwiązania korzysta na co dzień już ponad 116 tysięcy firm i organizacji, które przesłały za jego pomocą łącznie 5,5 miliona dokumentów elektronicznych. System NAFEZA zintegrowany z platformą CargoX działa na razie w Egipcie, natomiast efektywność tego narzędzia, potwierdzona nagrodą ELA Awards zachęca inne rządy do wprowadzenia podobnych rozwiązań.   

- Zaprezentowany system usprawnia handel i logistykę oraz zwiększa poziom zaufania wśród partnerów biznesowych w stopniu, który nie był wcześniej możliwy – powiedział Prof. dr Markus Mau, Prezes Europejskiego Stowarzyszenia Logistycznego.

Igor Jakomin, wiceprezes CargoX, który odbierał nagrodę podczas uroczystej gali ELA Awards w Paryżu powiedział: „Jesteśmy niezwykle dumni z tej nagrody, ponieważ jest ona kolejnym dowodem na to, że obraliśmy właściwy kurs i budujemy lepszą przyszłość. Dziękuję za to naszym partnerom w MTS i całemu naszemu zespołowi w CargoX."

Back to top